KTO JE KID GENIUS?

O nás

Kid Genius je medzinárodný vzdelávací program zameraný na podporu zdravého vývinu detského mozgu. Ciele školy Kid Genius sú stimulácia a rozvíjanie intelektových zručností a schopností detí, počnúc od raného detstva. Pri napĺňaní tejto vízie Kid Genius úspešne spája “to najlepšie z oboch svetov”, aplikovaním overených skúseností Východu a Západu.

Mentálna aritmetika (jap. Anzan) vznikla z tradičnej disciplíny, pochádzajúcej z Východnej Ázie, a dnes predstavuje populárnu a modernú metódu vyučovania aj na Západe. Tento revolučný program rozvoja kognitívnych schopností detí sa úspešne realizuje vo viac než 90 medzinárodných centrách Kid Genius v Európe (Rakúsko, Maďarsko, Švajčiarsko, Slovinsko, Chorvátsko, Srbsko až po Grécko).

HIKARI Mental arithmetic

Medzinárodná škola mentálnej aritmetiky „Kid Genius” vo svojom vyučovaní aplikuje originálny 光 HIKARI program, ktorý využíva jedinečnú metódu pôvodom z Japonska, kolísky tejto prestížnej disciplíny. Celkový program je založený na japonskom abakuse, čiže vlastne na starovekom počítadle Soroban (算盤). Vznikla ako výsledok dlhoročnej práce psychológov, pedagógov a iných expertov z oblasti vzdelávania a zakladá sa na používaní starovekého počítadla abakusu (jap. Soroban), vizualizáciou ktorého sa dosahuje výnimočne rýchle počítanie. Avšak, rýchle počítanie nie je naším jediním cieľom, ale je jasným ukazovaťeľom toho, že sú naši žiaci na správnej ceste získavania schopností ako je jasná vizualizácia, sústredenie, zameranie, analytické myslenie, logické uvažovanie a pamäť. Rovnako tak sa rozvíja aj sebadôvera a inteligencia.

Náš tím

Zakladateľkou školy Mentálnej aritmetiky je pani Danica Banzić, jedna z najznámejších odborníčok pre japonsky abakus v Európe. Pani Banzić je Master tréner Mentálnej aritmetiky a špecializáciu získala v Tokiu na prestížnej Akadémii Tomoe Soroban. Je organizátorkou viacero medzinárodných súťaží z oblasti mentálnej aritmetiky. Je autorkou knihy Mentálna aritmetika.

Tím našej školy tvoria výlučne profesionálni učitelia, ktorí absolvovali medzinárodný výcvik a vlastnia certifikát učiteľa Mentálnej aritmetiky. Sú to experti z oblasti humanitných vied (psychológie a pedagogiky), ktorí majú pre prácu s deťmi potrebné schopnosti a skúsenosti.

Základné informácie o programe Mentálna aritmetika

Zápis: september/február

Lokalita: Digital Park III, Einsteinova 19, Blok F
851 01 Bratislava
Cena: 99 EUR na mesiac
(semester trvá 5 mesiacov, celý kurz trvá 4 semestre)
20% súrodenecká zľava sa vzťahuje na druhé a tretie dieťa

Zavolajte nám a zistite viac: 0903 757 333

info@kidgenius.sk

Sledujte nás na Facebooku:  #mentalnaaritmetikakidgenius

Súhlasím s podmienkami používania