ČO JE TO MENTÁLNA ARIMETIKA?

Čo je to mentálna aritmetika?

Mentálna aritmetika (jap. Anzan) je tradičná disciplína pochádzajúca z Východnej Ázie, ktorá sa stala populárnou a modernou metódou vyučovania a rozvíjania kognitívnych schopností detí a je čoraz viac prítomná aj na Západe. Vznikla ako výsledok dlhoročnej práce psychológov, pedagógov a iných expertov z oblasti vzdelávania a zakladá sa na používaní starovekého počítadla abakusu (jap. Soroban), vizualizáciou ktorého sa dosahuje výnimočne rýchle počítanie. Vedecké výskumy preukázali, že mentálne počítanie predstavuje najlepší tréning pre mozog.

Akým spôsobom rozvíja mentálna aritmetika inetelektové schopnosti vášho dieťaťa?

Okrem toho, že umožňuje deťom zlepšiť matematické schopnosti, program mentálnej aritmetiky pozitívne vplýva na rozvoj premýšľania a vytvára radu zručností a schopností, ktoré sú dieťaťu potrebné v živote. Zlepšuje sa spôsob, akým dieťa prijíma, spracováva a rozumie informáciám, vytvára vizuálne predstavy, rozpoznáva detaily, vykonáva určité úlohy a rieši problémy.

Vzdelávaním v škole Kid Genius sa rozvíjajú najmä nasledovné zručnosti a schopnosti:

  • rýchle počítanie
  • schopnosť sústrediť sa
  • rýchle reflexy a reakcie
  • fotografická pamäť
  • analytické myslenie a logické uvažovanie
  • mentálne schopnosti a inteligencia
  • zrakové, sluchové a hmatové zmysly
  • kreativita, zlepšenie predstavivosti a schopnosť vizualizácie

Program je určený pre deti od 4 do 12 rokov, pretože je to obdobie života, v ktorom sa detský mozog najdynamickejšie rozvíja, a počas ktorého vzniká najväčší počet synaptických prepojení v mozgu. Po tomto období sa možnosť rozvoja prepojení významne zmenšuje, preto je veľmi dôležité nepremeškať túto jedinečnú príležitosť v živote dieťaťa. Umožnite vášmu dieťaťu maximálne využiť svoj intelektový potenciál.

Program pozostáva z dvoch úrovní, základná a pokročilá, ktoré trvajú po 10 mesiacov. Prípravná úroveň je pre deti, ktoré ešte nechodia do školy. Po ukončení prípravnej úrovne, ktorá trvá 2 mesiace, nasleduje základná úroveň a po nej dieťa prechádza na pokročilú úroveň.  Vyučovanie prebieha jedenkrát do týždňa cez víkend (v sobotu alebo v nedeľu) a trvá 3 školské vyučovacie hodiny. Počas pracovných dní sa uskutočňuje individuálne doplnkové vyučovanie a náhrada zmeškaných hodín. Vyučovanie prebieha v menších skupinách, od 6 do 12 žiakov. Každé dieťa bude prostredníctvom našej metodológie, aj vďaka individuálnemu prístupu, zaručene zaznamenávať progres.

Základné informácie o programe Mentálna aritmetika

Zápis: september/február

Lokalita: ul. Černyševského 26, I. poschodie, 85101 Bratislava

Mraziarenská 25, Bratislava

Cena: 99 EUR na mesiac (semester trvá 5 mesiacov, celý kurz trvá 4 semestre)

20% súrodenecká zľava

Zavolajte nám a zistite viac: 0903 757 333, 0911 052 333

info@kidgenius.sk

 Sledujte nás na Facebooku  #mentalnaaritmetikakidgenius
Súhlasím s podmienkami používania