ČO JE TO MENTÁLNA ARIMETIKA?

Mentálna aritmetika (jap. Anzan) je tradičná disciplína pochádzajúca z Východnej Ázie, ktorá sa stala populárnou a modernou metódou vyučovania a rozvíjania kognitívnych schopností detí, a je čoraz viac prítomná aj na Západe. Vznikla ako výsledok dlhoročnej práce psychológov, pedagógov a iných expertov z oblasti vzdelávania a zakladá sa na používaní starovekého počítadla abakusu (jap. Soroban), vizualizáciou ktorého sa dosahuje výnimočne rýchle počítanie. Vedecké výskumy preukázali, že mentálne počítanie predstavuje najlepší tréning pre mozog.

Akým spôsobom mentálna aritmetika rozvíja inetelektové schopnosti Vášho dieťaťa?

Okrem toho, že umožňuje deťom zlepšiť matematické schopnosti, program mentálnej aritmetiky pozitívne vplýva na rozvoj premýšľania a vytvára radu zručností a schopností, ktoré sú dieťaťu potrebné v živote. Zlepšuje sa spôsob, akým dieťa príjíma, spracováva a rozumie informáciám, vytvára vizuálne predstavy, rozpoznáva detaily, vykonáva určité úlohy a rieši problémy…

Uchádzači školy Kid Genius najmä rozvíjaju nasledovné zručnosti a schopnosti:

  • rýchle počítanie

  • výnimočná schopnosť sústrediť sa

  • výborná pamäť, vyvinuté reflexy a rýchle reakcie

  • fotografická pamäť

  • analytické myslenie a logické uvažovanie

  • vyvinuté mentálne schopnosti a zvýšenie inteligencie

  • vyvinuté zrakové, sluchové a hmatové zmysly

  • zvýšená kreativita, zlepšenie predstavivosti a schopnosť vizualizácie

Komu je určený program mentálnej aritmetiky?

Program je určený pre deti od 4 do 12 rokov, pretože je to obdobie života v ktorom sa detský mozog najdynamickejšie rozvíja a počas ktorého vzniká najvačší počet synaptických prepojení v mozgu. Po tomto sa období možnosť pre rozvoj významne zmenšuje, preto je veľmi dôležité nepremeškať túto jedinečnú príležitosť v živote dieťaťa. Umožnite Vášmu dieťaťu maximálne využiť svoje intelektové potenciály.

Ako dlho program trvá?

Program pozostáva z dvoch úrovní: základná a pokročilá, ktoré trvajú po 10 mesiacov. Prípravná úroveň je pre deti , ktoré nechodia do školy. Po ukončení prípravnej úrovne, ktorá trvá 2 mesiace, nasleduje základná úroveň a po nej dieťa prechádza na pokročilú úroveň.  Vyučovanie prebieha jedenkrát do týždňa cez víkend (v sobotu a v nedeľu) v trvaní troch školských hodín za sebou. Počas pracovných dní sa uskutočňuje individuálne doplnkové vyučovanie a náhrada zmeškaných hodín. Vyučovanie prebieha v menších skupinách od 6 do 12 žiakov. Každé dieťa bude prostredníctvom našej metodológie, aj vďaka individuálnemu prístupu, zaručene zaznamenávať progres.

Základné informácie o programe Mentálna aritmetika

Začiatok programu: Začiatok programu: september 2018

Lokalita: ul. Černyševského 26, I poschodie, 85101 Bratislava

Cena: 99 EUR na mesiac. (Semester trva 5 mesiacov, celý kurz trvá 4 semestre).

Zavolajte nám a zistite viac: 0903 757 333, 0911 062 333, 0911 052 333

info@kidgenius.sk

Sledujte nás na Facebooku  #mentalnaaritmetikakidgenius